Barion Pixel

Az oldalon sütiket használunk, melyek személyes információt nem tárolnak. Az oldal további használatával elfogadod a cookie-k használatát.

Szitaműhely II.

Szitaműhely II.
A szitakeret megszáradt, és mondhatnánk, hogy készen is állunk a minták elkészítésére. Mégis van még bőven mit tenni! Egy interjúban mutatjuk miket kell még csinálni. 

A sorozatunk előző részében az előkészületi munkák legidőigényesebb részét már bemutattuk, és most Bogi meséli el nektek, hogy milyen egyéb teendők akadnak még a lényegi munka megkezdése előtt. 

"Először is van egy speciális papír amire majd a festék kerül. Ez azért különleges mert egy szilikonos réteggel van kezelve. A sima papírok ugye beszívják a festékeket, viszont ennek a felületkezelésnek köszönhetően a festék a papíron marad, és nem szívódik be. Amikor megkapjuk a mintát, amit majd készíteni fogunk, akkor megnézzük, hogy mekkora papírméretre lesz szükségünk. A Designer Team négy sablon méretet használ. A legkisebb a 20x35 cm-es, a legnagyobb a 30x40 cm-es méret. A kisebb papírt általában olyan mintákhoz használjuk, amik kimondottan csak női pólóra fognak kerülni. Nem lenne rajta esztétikus egy óriási minta."

"A festék is speciális amit használunk, ezt plasztizolnak hívják. Ez gyakorlatilag egy műanyag bázisú festék, viszont a mai technológiáknak köszönhetően az alapját adó műgyanta és a színezékek is környezetbarát anyagokból készülnek. Az alapszíneket szoktuk megvenni ezekből, mint a feketét, fehéret, sárgát, pirosat stb. és amikor valamilyen árnyalatra van szükségünk akkor mindig kísérletezünk és addig játszunk a színekkel amíg el nem érjük azt a színt amit szeretnénk."

"Jelenleg több mint hatvan különböző árnyalat van kikeverve. Persze ezek grammra pontosan ki vannak mérve, hogy mindig ugyan úgy nézzen ki a végeredmény"

"Mindig ez a sorrend. Amikor megvagyunk a kerettel, összevágjuk a papírt és kikészítünk belőle annyit amennyire éppen szükségünk lesz, majd megbeszéljük, hogy pontosan melyik színre van szükség. Ha éppen nincsen kikeverve abból az árnyalatból ami kelleni fog, akkor felcsapjuk a füzetet, amiben vezetjük a "receptúrákat" és kikeverjük."

Persze a munkának itt még nincs vége! Hogy láthassátok a papírvágás és színkeverés művészetét, hamarosan készítünk erről is egy videót és jövő héten Norbi fog mesélni nekünk az eszközökről és a még hátralévő előkészületi munkákról!

// SPOOKY